Učenici 3. B razreda osvojili su 1. mjesto na natječaju "Za Zemljin spas ja dižem svoj glas"

Autor: Božica Breški, 22. 4. 2020.

Imajući na umu važnost očuvanja okoliša čijoj zaštiti može pomoći svatko od nas,  Školska knjiga, u suradnji s Fondom za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost, objavila je kreativni natječaj Za Zemljin spas ja dižem svoj glas, za sve učenike od prvog do četvrtog razreda osnovne škole.

Zadatak na natječaju bio je osmisliti motiv za platnenu vrećicu karakterističan za mjesto u kojem učenici žive (Kulturna baština našega kraja).

Na natječaj je bilo prijavljeno 335 radova. Učenici 3.B razreda osvojili su prvo mjesto u kategoriji trećih  i četvrtih razreda, te time naglasili važnost očuvanja okoliša te kulturne baštine svojega zavičaja. Budući da je Varaždin grad bicikla, iskoristili smo taj motiv.

(Rad učenice Samanthe Erceg)

Rezultati natječaja