Učenici I. OŠ Varaždin sudjelovali na županijskoj Smotri LiDraNo 2022. i županijskom Natjecanju iz hrvatskoga jezika

Autor: Marija Hublin, 13. 4. 2022.

Na ovogodišnju županijsku Smotru LiDraNo, koja je održana 14. i 15. ožujka u OŠ Petrijanec, plasiralo se 7 učenica naše škole. U kategoriji literarnoga izraza našu su školu predstavljale učenice Anja Martan (5. r) radom Rađanje pjesme i Samantha Erceg (5. r) radom Gospodin Sović, mentorica Ana Ilić, a u kategoriji novinarskoga izraza Anai Marciuš  (8. r.) radovima Otvoreno pismo svim Jonathanima (kuda god letjeli) i Prepisivanje? Zašto ne? i Julija Tuga Lukić  (6. r.) radom Jesmo li uvučeni u propast?, mentorica Ružica Gregurić, te učenica Kaja Zavrtnik (7. r.) radom Učenje i strah, mentorica Marija Hublin. U kategoriji dramsko-scenskoga izraza – pojedinačnih nastupa predstavila se učenica Anja Martan (5. r.) kazivanjem pjesme Ljetni vjetar Grigora Viteza, mentorica učiteljica Ana Ilić. U kategoriji radijskoga izraza našu su  školu predstavile učenice Mila Aralica (6. r.) i Iva Farkaš (6. r.), mentorica Marija Hublin, radijskom emisijom Čitaj,  koja je predložena za državnu razinuNa županijskoj razini Natjecanja iz hrvatskoga jezika sudjelovala je učenica Mia Ferenec iz 8. c razreda, mentorica Ružica Gregurić.