Završen projekt implementacije Wi-Fi mreže

Autor: Karmen Hans - Jalšovec, 22. 9. 2016.

I. osnovna škola Varaždin jedna je od  50  osnovnih i srednji škola u Republici Hrvatskoj u kojoj je implementirana bežična mreža.

Projekt je u potpunosti financiran od strane Microsofta Hrvatska i provodi se u suradnji s CARNetom i Ministarstvom znanosti, obrazovanja i sporta, kao dio usmjerenja Microsofta na pružanje korištenja moderne tehnologije u svakodnevnoj nastavi, te kako bi se pomoglo mladim generacijama da postanu konkurentni na tržištu rada.

Osim brzog pristupa Internetu, škole će dobiti visoku razinu sigurnosti i kontrole spajanja na mrežu s obzirom da će učenici moći pristupati mreži samo putem svojih AAI@EduHr elektroničkih identiteta, čime automatski dobivaju pristup školskom sustavu te MS Officeu 365.

Predstavljanje projekta održano je u Zagrebu 20.rujna 2016. godine, a okupljenima su se obratili  zamjenik ministra znanosti, obrazovanja i sporta Hrvoje Šlezak, američka ambasadorica u Hrvatskoj Julieta Valls Noyes, ravnatelj CARNeta Zvonimir Stanić i direktor Microsofta Hrvatska i BiH Ivan Vidaković.