I. OSNOVNA ŠKOLA VARAŽDIN u Erasmus projektu "Human science technology art engineering mathematics laboratory"

Autor: Ivica Kolarić, 12. 12. 2016.

Projekt je dobiven  u okviru programa Erasmus+, Ključna aktivnost 2: Strateška  partnerstva između škola. Nositelj projekta je Istituto di Istruzione“Alcide Degasperi“, Borgo Valsugana, Italija, a partner su škola iz Hoforsa, Švedska i I. osnovna škola Varaždin.

Projekt traje 22 mjeseca. Započeo  je  15. 09.2016. godine  i  traje do 14. 07. 2018. godine. Vrijednost  projekta je 110.000,00 EUR, a vrijednost bespovratnih  sredstava za našu  školu iznosi  34.125,00 EUR. Projekt  uključuje edukaciju, razmjenu  učitelja i učenika i nabavku opreme.  Koordinator projekta I. osnovne škole Varaždin je  učitelj  tehničke  kulture  Ivica Kolarić,univ. dipl. ing.Projektni tim osim voditelja čine: Đurđica Želimorski, učiteljica engleskog jezika, Tea Pavičić Zajec, učiteljica razredne nastave i Karmen Hans-Jalšovec, ravnateljica. Glavni cilj projekta je edukacija učenika u području robotike s naglaskom na  radu  na3D printeru, mobilnoj robotici  (Rescue, OnStage) te rad sa učenicima sa posebnim potrebama.

Stečena znanja iskustva i vještine učitelji i učenici razmjenjivati će kroz susrete, skype sastanke, radionice i natjecanja. Tijekom trajanja projekta učenici naše škole u dva navrata će posjetiti Švedsku  u 2017. godine, a jedanput Italiju u 2018. godini.  Ukupno će u projekt biti uključeno 20 učenika.

Za potrebe realizacije provedbe projekta, također su odobrena sredstva za kupnju potrebne  tehnologije- 3D printera.

Rezultati projekta biti će dostupni na web stranici škole, lokalnim medijima, na Županijskim stručnim vijećima, te predstavljeni široj javnosti  kroz radionice.

Ovaj projekt uvelike će pridonijeti upoznavanju suvremene tehnologije, razvijanju konstrukcijskih sposobnosti, umjetnosti, te matematičkih analiza kroz praktične vježbe u programiranju različitih modela mobilnih robota.