Planinarili smo na Čevo

Autor: Marina Kopjar, 3. 11. 2017.

Održan još jedan planinarski izlet učenika naše škole i njihovih roditelja, u subotu 21. listopada. Vlakom smo stigli do Krušljevca, a zatim smo planinarili do vrha Čevo. Sunčan jesenski dan bio je kao stvoren za uživanje u prirodi!

Šetnjom kroz sela učenici su se posebno veselili razgledavajući usput domaće životinje: kokoši, patke, guske, purane, ovce, koze, konje, krave...ali i umiljate kućne ljubimce: pse i mačke. Pravi planinarski uspon počeo je tek kad smo napustili selo Podevčevo i stigli do ruba šume. Uspinjali smo se polako jer je staza ponegdje strma i pri tome razgledavali šumsko bilje. Napravili smo pauzu na prvom vidikovcu i upisali se u knjigu dojmova. Zatim smo nastavili do vrha Čevo koji ima visinu od 562 metra, no tu smo se zadržali kratko jer je sam vrh obrastao šumom. Kružnom stazom produžili smo na drugu stranu vršnog grebena, prema drugom vidikovcu, te tamo napravili dužu pauzu. Učenici nisu propustili priliku da se penju po velikim kamenim blokovima. Zatim smo se drugom stranom brda spustili ponovno do sela i prošetali natrag do željizničke stanice u Krušljevcu.

Već se veselimo sljedećem izletu!