Službeni početak novog Erasmus+ KA2 projekta „Connected with the Environment“

Autor: Draženka Kolonić, 9. 11. 2017.

S početkom nove školske godine započeli smo s provođenjem novog Erasmus+ KA2 projekta „Connected with the Environment“ u kojem sudjelujemo sa školama iz Austrije, Grčke,  Slovenije i Poljske koja je glavni koordinator projekta. Projekt je temeljen na ekološkim načelima, a kroz četiri različita modula svaka će zemlja pokazati kako je okoliš utjecao na promjene u našim međusobnim odnosima kroz razne aspekte u različitim sredinama. Uz to cilj projekta je i razvijati ICT vještine, usavršavati znanje engleskog jezika u zajedničkoj suradnji, te upoznati različite školske sustave i metodologije rada.

Projekt traje 24 mjeseca, od 1.9. 2017. do 31.8. 2019. Vrijednost projekta je  114.285,00 eura koji će se dijeliti na pet partnera za istraživanja i mobilnosti u svrhu  učenja učenika i učitelja škole, a vrijednost bespovratnih sredstava za našu školu je 25.270,00 eura.

Koordinator projekta I. osnovne škole je Draženka Kolonić, učiteljica razredne nastave.

Osim koordinatora  projektni tim koji će s djecom provoditi projekt čine: Karmen Hans-Jalšovec, ravnateljica škole, Tea Pavičić-Zajec, učiteljica razredne nastave, Stella Kulaš, učiteljica engleskog jezika, Sonja Tušek-Podobnik, učiteljica razredne nastave i Karmen Zgrebec, učiteljica biologije.

Od 18.-20.10 2017. u partnerskoj školi u Ljubljani je održan prvi projektni sastanak na kojem su razrađeni detalji oko provedbe I.modula projekta.