Predavanja o Hrvatskim planinama

Autor: Marina Kopjar, 24. 11. 2017.

Poznati planinar, svjetski putnik te autor kolumni i putopisnih knjiga Matej Perkov održao je 21. studenog  predavanja za učenike naše škole. Govorio je o svojim planinarskim pustolovinama, ljepotama Hrvatskih planina, ali i naćinu njihova očuvanja.

Matej je održao predavanje "Planinarimo i čuvamo okoliš" za učenike drugih razreda. Kroz fotografije i brojne poučne priče objasnio je učenicima važnost ekologije i očuvanja prirodnih resursa kako bi se uvijek mogli vratiti u čistu prirodu.

Za učenike petih i šestih razreda održao je predavanje "Hrvatsku volim putujući" pokazujući fotografije prirodnih ljepota naših planina, ali i kulturno-povijesne baštine  koja se može vidjeti planinareći Hrvatskom.

Ispričavši zanimljiva iskustva i dogodovštine tokom svojih putovanja dao je učenicima najveću moguću motivaciju da i oni krenu u pustolovinu otkrivanja ljepota Hrvatskih planina!