Proslava Svijećnice na francuski način

Autor: Kamelija Habulin, 6. 2. 2018.

I ove su godine učenici 5.razreda na francuski način proslavili blagdan Svijećnicu. Na taj se dan u Francuskoj peku palačinke koje se okreću u zraku s novčićem podloženim na lijevom dlanu. Ukoliko se palačinka ispravno okrene i novčić ne padne s dlana, osoba će biti bogata tijekom čitave godine. Neki su učenici uspjeli u tom pothvatu te će biti bogati u 2018., ali nekima sreća nije išla od ruke, pa im je pao novčić ili palačinka, te stoga neće imati puno novaca u nadolazećoj godini. Srećom, svi su zato na kraju pojeli fiiine palačinke sa čokoladom ili marmeladom! Bon appétit!