Učimo glagoljicu, simbol hrvatskoga identiteta

Autor: Ružica Gregurić, 15. 2. 2018.

Učenici 6.a razreda sudjelovali su 14. veljače 2018. na radionici održanoj u palači Herzer. Radionica je jedan od popratnih sadržaja uz izložbu Knjige glagoljaške – kapucinske, karlobaške / Varaždinske glagoljske pergamene. Učenike je kroz izložbu provela sama autorica dr. sc. Anica Vlašić-Anić, viša znanstvena suradnica Staroslavenskoga instituta u Zagrebu.

Nakon razgleda i upoznavanja glagoljaške knjižne baštine Karlobaga i Varaždina učenici su imali prigodu samostalno istraživati. Rješavajući radne listiće i igrajući igre s glagoljicom, bolje su upoznali značajne glagoljske spomenike te obnovili naučeno o glagoljici.

Početkom šk. g. 2017./18. u 6.a razredu proveden je projekt čiji je cilj bio upoznavanje hrvatskoga pisma glagoljice i razvijanje svijesti o značenju tog dijela hrvatsku baštine. Učenici su samostalno izradili različite edukativne materijale, čitali i pisali na glagoljici, a dio glagoljskih slova na kraju projekta i pojeli.