Aktivnosti planinarske grupe

Autor: Marina Kopjar, 6. 5. 2018.

Dugo smo čekali da snijeg okopni pa da konačno krenemo u brda! A kad je stiglo proljetno sunce brzo smo nanizali nekoliko izleta na kojima su sudjelovali članovi planinarske grupe I. OŠ Varaždin. Tokom ožujka i travnja planinarili smo na Uršljoj Gori, Strahinjčici, Ivanščici, Žumberačkoj gori, Medvednici i Rogli.

Vidjeli smo šume, livade, jezera, spilje, biljni i životinjski svijet sela i šuma, te prekrasne poglede s vrhova planina. Neki učenici se jave samostalno, dok drugi dođu obiteljski.

U veljači smo organizirali međunarodno orijetacijsko natjecanje O-VIC u I. osnovnoj školi Varaždin. To je natjecanje bilo pokretač Hrvatskog indoor kupa (skračeno: HIK) u suradnji sa OK Jelen i njihovim indoor natjecanjem O-PMF u Zagrebu. Natjecanje je bilo primijećeno i preko granica lijepe naše te su nas kontaktirali novinari iz Velike Britanije. U proljetnom izdanju tiskanog Britanskog nacionalnog časopisa specijaliziranog za orijentaciju CompassSport objavljen je poduži članak o natjecanjima HIK-a. Opisano je natjecanje u Varaždin, objavljene su fotografije, ali i orijentacijska karta I. OŠ Varaždin!

Pred sam Uskrs održana je i velika Uskrsna potraga za pisanicama pomoću orijentacijskih karata u Šetalištu Vatroslava Jagića.

Uskoro ćemo obilježiti i Međunarodni dan orijentacije pa se pravovremeno prijavite.

Svakako nam se pridružite jer plan za svibanj je sljedeći:

• PLANINARENJA:

-12.5. Cesargradska gora - prijave do 8.5. - cijena oko 30kn

-19.5. Samoborsko gorje - prijave do 15.5.

• ORIJENTACIJE:

- 5.5. biciklistička orijentacija u Međimurju, prijave do 4.5.

-12.5, 13.5., 19.5. šumska natjecanja orijentacijskog trčanja u okolici Zagreba - prijave moguće do tjedan dana prije natjecanja - startnine plaća HPD MIV, a prijevoz natjecatelji

• NAMIJENJENO SVIMA  (I ONIMA KOJI NISU ČLANOVI PLANINARSKE GRUPE):

23.5. Međunarodni dan orijentacije

- za učenike i njihove roditelje u 16:00 sati u dvorištu 6. OŠ VŽ - prijave do 11.5.

- za sve u 19:00 u Trakošćanskoj 24 - prijave nisu potrebne

Svi detalji, planovi i fotografije biti će pravovremeno objavljivani na Facebook stranici: Planinarska grupa - I. OŠ Varaždin

Sva pitanja i prijave: učiteljici Marini Kopjar na mail kopjarm@gmail.com