Max sucht den Superstar

Autor: Željka Hutinski, 14. 5. 2018.

Ove godine naša škola je po prvi puta imala svoju „zvijezdu“, učenicu 8.c razreda Brunu Hercigonja koja je nastupala u finalu, sada već i međunarodno  poznatog i popularnog showa, "Max sucht den Superstar", natjecanju talenata na njemačkom jeziku koje je  održano 11. svibnja u OŠ Cestica.

Max sucht den Superstar međunarodno je talent natjecanje koje se ove godine po osmi puta odvijalo 11. svibnja u Osnovnoj školi Cestica.  Sudjelovale su čak 23 osnovne škole iz Hrvatske i Slovenije, a među njima i naša škola. Organizator showa je Europski kulturni krug (EKULT) i OŠ Cestica uz potporu zaklade Donauschwäbische Kulturstiftung des Landes Baden-Württemberg, Središnjeg ureda za školstvo u inozemstvu pri Ambasadi Republike Njemačke, Goethe Instituta, Ministarstva znanosti i obrazovanja te Općine Cestica.

Našu školu predstavljala je učenica 8.c razreda Bruna Hercigonja koja je pokazala svoj pjevački talent pjesmom Überm Regenbogen što je zapravo njemačka verzija svjetski poznate pjesme Somewhere over the rainbow. Svi natjecatelji predstavili su se ove godine sa svojim pjevačkim talentima te gledateljima omogućili uživanje u pravom višesatnom koncertu.

Iako nije osvojila jedno od prva 3 mjesta koja su bila proglašena, svoju pjesmu izvela je izvrsno, vrlo emotivno i samouvjereno, ostvarila je zapažen nastup i nikog nije ostavila ravnodušnim. Posebne čestitke dobila je od predstavnika Goethe Instituta u Zagrebu.

Veliku podršku pružila joj je obitelj te učiteljica njemačkog jezika i mentorica Željka Hutinski.

Budući da je njemački jezik nepravedno zapostavljen, a ipak je geografski, kulturološki, povijesno i tradicijski nama najbliži svjetski jezik, ovakvi su projekti od velike nužnosti i važnosti.

Kod učenika osnovnih škola koji su obuhvaćeni projektom na taj se način senzibilizira jezična svijest uz pomoć glazbe i potiče slušanje kao temelj za jezičnu kompetenciju te im se jača samopouzdanje pri uporabi njemačkog jezika. Učenici iz niza škola iz Hrvatske i susjednih država imaju priliku za druženje i povezivanje i u drugim projektima kojima se naša škola priključila.

Od srca čestitamo našoj Bruni na odličnom nastupu i želimo da i dalje tako prekrasno pjeva, a pogotovo na njemačkom jeziku!

„Das beste Deutsch ist, das von Herzen kommt!“