Biciklijada 2018.

Autor: Karmen Hans - Jalšovec, 25. 5. 2018.

Devedesetak biciklista, učenika viših razreda,  sudjelovalo je na prvoj biciklijadi I. osnovne škole Varaždin. Po sunčanom vremenu, idealnom za aktivnosti na otvorenom, učenici su prošli trasu od I. osnovne škole do varaždinskog izletišta Aquacity.

Kako bi sve proteklo u najboljem mogućem redu, kolonu biciklista na cijeloj su trasi osiguravali policijski službenici PU Varaždin na motorima i u automobilu.

Voženo je u laganom tempu kako bi svi učenici mogli iskusiti čari voženja u masi, paziti jedni na druge, uživati u vožnji po prometnoj cesti za njih oslobođenoj od prometa.

Jedan od ciljeva ove biciklijade bio je i osvješćivanje potrebe nošenja kacige (što je i zakonska obveza do 16. godine).

Za učenike su na Aquaciyjuorganizirane različite aktivnosti. Odmjerili su snage u malom nogometu za dječake i djevojčice, igralo se i u mješovitim ekipama. Odigran je odbojkaški turnir, a na kraju su se učenici i učitelji natjecali u povlačenju užeta. Prostor oko Varaždinskog mora bio je idealan i za lagane šetnje, loptanje, frizbi.

Sudionicima biciklijade podijeljene su majice koje je škola primila u sklopu realizacije projekta CityWalk u koji je uključen Grad Varaždin.

Učenici vole biciklirati, velik broj dolazi svakodnevno biciklom u školu. Stoga ne čudi velik broj zainteresiranih već na prvom izdanju biciklijade. Zajednički je zaključak sudionika lako izreći u jednoj rečenici: „Idemo i sljedeće godine!“