U Češkoj održan međunarodni seminar za učitelje

Autor: Marina Kopjar, 11. 6. 2018.

Od 31.svibnja do 3. lipnja 2018. održan je u Pragu eTwinning seminar "United in Cultural Diversity". Hrvatska Agencija za mobilnost i programe EU odabrala je samo dvije najbolje predstavnice iz Hrvatske za sudjelovanje na seminaru, a jedna od njih bila je učiteljica iz I. OŠ Varaždin Marina Kopjar.

Učitelji iz cijele europe mogli su se na seminaru upoznati sa eTwinning portalom koji je namijenjen međunarodnoj suradnji i usavršavanju nastavnog osoblja. Portal služi nastavnicima i njihovim učenicima za upoznavanje i suradnju s kolegama iz europskih škola kroz različite oblike usavršavanja te rad na zajedničkim virtualnim projektima.

Cilj seminara bio je pronaći partnera iz neke druge europske škole s kojima će se osmisliti i isplanirati projekt, a realizirati tokom iduće nastavne godine. Projekt koji su zajedno osmislile i postavile na eTwinning portal učiteljica Marina Kopjar iz Varaždia i učiteljica Giedre Raudoniene iz Litve  naslova je "Virtualno putovanje". Prijedlog je odmah prepoznat kao kvalitetan te su se ubrzo kao partneri priključili i još jedna učiteljica iz Litve, učiteljica iz Gruzije, te dvoje učitelja iz Češke.

Cilj projekta je upoznavanje važnih mjesta za posjetiti u partnerskim zemljama projekta. Učenici će prezentirati svojim partnerima tipična ili važna mjesta za svoju zemlju, regiju, glavni grad i mjesto u kojem žive. Pri tome će upoznati druge zemlje, običaje, tradicije i kulturnu baštinu. Nemaju svi  učenici priliku putovati u različite zemlje Europe pa im ovaj projekt pruža priliku da to učine barem virtualno.