Završni mjesec na francuskom jeziku

Autor: Kamelija Habulin, 14. 6. 2018.

Aktivnosti:4. razredi: Francuske glazbene stolice i hit parada; 5. razredi: Radionica Povijesne svečanosti 6. razredi: Potraga za blagom; 7. razredi: Kreiranje plakata o budućnosti; 8. razredi: Oproštajna zabava

4. razredi : Francuske glazbene stolice i hit parada

Na posljednja dva sta nastave učenici četvrtih razreda ponovili su gradivo uz dvije aktivnosti. Prva je bila Hit parada svih pjesama koje su obrađene tijekom godine uz pjevanje i glasanje za najbolju pjesmu. Druga se sastojala od igranja francuskih glazbenih stolica tijekom kojih učenici kruže oko stolica dok jedan učenik čita francuske riječi vezane uz određenu temu. Nakon pročitanog uljeza trebalo je sjesti na stolicu, a onaj učenik koji je ostao bez stolice preuzeo je ulogu čitača. Na taj način nije bilo gubitnika, a gradivo je dobro ponovljeno uz zabavu i smijeh. Sat je završio uz veliki zagrljalj svih učenika.

5. razredi : Radionica Povijesne svečanosti

U srijedu 6.6.2018. održala se radionica Povijesne svečanosti, a također i ponovni susret učenika 5.razreda 1. i 3. OŠ Varaždin. Cilj radionice bio je upoznati se s nekolicinom francuskih povijesnih ličnosti, te nakon toga igrati različite nove ekipne igre vezane uz osjet dodira (igra pogađanja kroz opip), uz pokret (crtanje tijelom), igru konfiguracije te mnoge druge igre. Učenici su tom prilikom došli maskirani u neku od francuskih povijesnih ličnosti – znanstvenike, vojskovođe, pisci, slikare, modne kreatore, izumitelje te nakratko također predstavili tu osobu. Druženje je završilo u vrlo ugodnom okruženju i suradnji učenika I. i III.OŠ Varaždin uz kušanje pite s jabukama pripremljene na starinski način te kušanjem francuskih sokova i čokolada.

6. razredi : Potraga za blagom

U mjesecu svibnju tema nastave bila je snalaženje u gradu, građevine i mjesta u gradu te kako objasniti put strancu. Da bi se utvrdilo i testiralo naučeno, učenici su tijekom dva školska sata u lipnju krenuli u potragu za blagom po centru grada Varaždina.  Obje ekipe su izvrsno surađivale u čitanju uputa koje su napisali njihovi suparnici. Kad su konačno došli do blaga u kutijicama su pronašli male simbolične poklone koje su jedni drugima darovali.

7. razredi: Kreiranje plakata o budućnosti

Učenici sedmih razreda osmislili su svoju budućnost za 20 godina uz pravljenje plakata koji je obuhvaćao različite aspekte njihovog života u budućnosti te ga prezentirali usmeno.

8. razredi: Oproštajna zabava

Nakon marljivog i predanog rada tijekom pet godina, učenici osmih razreda proslavili su zadnji sat uz oproštajnu zabavu :  jumbo pizzu, različita pića, ispunjavanje kratke anonimne ankete o kvaliteti nastave tijekom svih godina učenja te neobavezan razgovor o ugodnim trenucima i nadolazećem planovima vezanim uz nastavak školovanja. Bonne chance mes chers ! (Sretno dragi moji !)

Bonnes vacances à tous ! (Sretni praznici svima !)