Posjetili smo Park znanosti u Oroslavju i HRT u Zagrebu

Autor: Marija Hublin, 16. 10. 2018.

U petak, 12.listopada 2018. učenici osmih razreda imali su priliku uživati u jednodnevnoj terenskoj nastavi posjetivši Park znanosti u Oroslavju i HRT u Zagrebu.

To je bila prilika da naši učenici uvide i shvate koliko znanost može biti zabavna i privlačna razgledavajući eksponate na otvorenom prostoru u Mokricama (Crtić vrtić, Periskop, Labirint ogledala, Pitagorin poučak, Glazbena ograda, Spirala adaptacije), kojima su im predočene zanimljive spoznaje iz područja fizike, matematike i geografije, a mogli su „zaviriti“ i u svijet astronomije i psihologije.

Učenicima je također zanimljiv i zabavan doživljaj pružio ulazak u prostore HRT-a, garderobu i studije, u kojima nastaju i odakle se emitiraju njima poznate emisije. Tako smo osvježili i proširili znanje o vrstama televizijskoga programa i televizijskih emisija, o zanimanjima koja sudjeluju u realizaciji televizijskoga programa i osvijestiti kompleksnost, ulogu i moć televizijskoga medija.