Učenici I. OŠ Varaždin uče pomoću edukativne igre koju su sami izradili

Autor: Tea Pavičić Zajec, 24. 9. 2019.

Početak nastave za učenike I. OŠ Varaždin započeo je baš onako kako bi većina učenika to željela – igrom! Kako bi ponovili nastavne sadržaje iz povijesti i geografije, učenici sedmih i osmih razreda poslužili su se igrom „Angels and the Dragon“ koju su sami izradili u sklopu Erasmus projekta „Igrifikacijom do boljih rezultata“. Učenici su bili oduševljeni igrom, aktivnije su bili uključeni u nastavni proces te pokazali veći interes za nastavnim sadržajima.

Projektni tim već je započeo s osmišljavanjem i izradom druge edukativne igre uz koju će učenici moći naučiti nešto više o znamenitostima, tradiciji i običajima Republike Hrvatske, te je na taj način predstaviti i projektnim partnerima iz Slovenije i Španjolske.