Međunarodno natjecanje iz informatike i računalnog razmišljanja - Dabar 2019.

Autor: Tamara Ređep, 26. 11. 2019.

U tjednu od 11. do 15. studenog na CARNet-ovom sustavu MOOC održano je međunarodno natjecanje iz informatike i računalnog razmišljanja Dabar. I ove godine uz podršku učiteljice informatike mr.sc. Tamare Ređep sudjelovali su učenici I. OŠ Varaždin. Postignutim rezultatom posebno se istaknuo Lovro Levanić učenik 6.b razreda koja je osvojio 2. mjesto na ukupnoj ljestvici u kategoriji KiloDabar (5. i 6. razred).

Organizator natjecanja Dabar za Hrvatsku je udruga "Suradnici u učenju" uz podršku Hrvatskog saveza informatičara, Visokog učilišta Algebra i CARNet-a. Natjecanje se odvija pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti i obrazovanja.

Dabar je osmišljen kako bi se svoj djeci omogućio jednostavno sudjelovanje kroz online natjecanje, koje se sastoji od niza izazovnih zadataka osmišljenih od strane stručnjaka iz pedesetak zemalja.

Natjecanje se organizira u 5 kategorija: MikroDabar (1. i 2. razred OŠ), MiliDabar (3. i 4. razred OŠ), KiloDabar (5. i 6 razred OŠ), MegaDabar (7. i 8. razred OŠ), GigaDabar (svi razredi srednje škole). Neovisno o kategoriji, učenici rješavaju 12 zadataka uz vremensko ograničenje od 40 minuta.

Čestitke svim učenicima koji su sudjelovali u natjecanju, a posebice onima koji su ušli u 10% naljboljih te osvojili posebno priznanje za najbolje razultate (Zlatka Bartol Golubić 5.a, Tomislav Cikač 5.a, Maksim Tušek 6.a, Lovro Levanić 6.b, Lana Ščukanec 6.b, Nikola Kušter 6.c, Barbara Prutki 6.c, Teo Drožđek 7.a, Tia Hranić 7.a, Marko Bošnjaković 7.b, Karlo Antončić 7.b, Eleonora Kramer 7.c, Filip Grabar 8.a, Lovro Mikašek 8.a)!