Blagdani na francuski način

Autor: Kamelija Habulin, 22. 12. 2015.

Posljednja dva tjedna mjeseca prosinca 2015. učenici 6. razreda pripremali su novogodišnju emisiju na francuskom jeziku. Nakon obrade futura i vokabulara vezanog uz buduće planove i novu godinu, učenici su napisali scenarij za kratku novogodišnju emisiju te i sami glumili u njoj i otpjevali pjesmu. Emisiju je pratila i video kamera.

Učenici 7.razreda povodom Božića su pripremali čokoladne kuglice i pjevali božićne pjesme, dok su 8.razredi pripremali kolač zvan božićni panj ili rolada od kestena i čokolade koji se jede na tja dan te ponovili sve blagdane uz različite aktivnosti.

Svima želimo Joyeux Noël et Bonne année! (Sretan Božić i Nova godina!)