U srijedu, 8.5.2019. u konferencijskoj dvorani hotela Park održana je završna konferencija Erasmus projekta „Ukrotimo kompetence 21. stoletja“ čiji je nositelj OŠ Bistrica ob Sotli, a I. osnovna škola Varaždin projektni partner.

Na konferenciji su predstavljeni priručnici za učitelje koji su nastali kao rezultat projekta. Priručnici se sastoje od motivacijskog, kolaboracijskog i kreativnog modula obrazovanja koji će svakom učitelju na vrlo jednostavan i pregledan način pomoći pri osuvremenjivanju nastavnog procesa.

Autori hrvatskog priručnika su dr.sc. Tea Pavičić Zajec, koordinatorica projekta i mr.sc. Tamara Ređep članica projektnog tima, dok su učitelji I. OŠ Varaždin radili na testiranju odabranih IKT alata i prijedlozima aktivnosti koji se također nalaze u priručniku. Priručnik je izdan od strane izdavačke kuće Profil Klett te je dostupan svim učiteljima.