> eTwinning
eTwinning

je zajednica škola u Europi. Putem eTwinning platforme članovi mogu komunicirati, surađivati, razvijati projekte, razmjenjivati znanja i iskustva te postati dijelom najzanimljivije obrazovne zajednice u Europi. eTwinning se uspješno integrirao u Erasmus+, program Europske unije u području obrazovanja, osposobljavanja, mladih i sporta.

eTwinning

Kodeks ponašanja

Mole se svi učitelji i učenici da prije uključivanja u projekte prouče Pravila za eTwinnere  koja nam pomažu da eTwinning ostane siguran i zabavan.

I. OSNOVNA ŠKOLA VARAŽDIN dobitnica je oznake eTwinning škole za 2020. – 2021.

Autor: Karmen Hans - Jalšovec, 17. 3. 2020.

S ponosom objavljujem kako je I. OŠ Varaždin zadovoljivši sve postavljenje kriterije dobila oznaku eTwinning škole. Time se škola pridružila zajednici škola koje nose oznaku eTwinning škole i prepoznate su kao predvodnice u područjima kao što su: digitalna praksa, praksa eSigurnosti, inovativni i kreativni pristupi pedagogiji, promicanje stalnog stručnog usavršavanja osoblja, promicanje praksi za suradnju u učenju među osobljem i učenicima.

Prijava za dobivanje oznake eTwinning škole sastoji se od dvije faze. U prvoj fazi automatski se provjerava:

• da je škola registrirana na eTwinningu dulje od dvije godine
  • postoje najmanje dva nastavnika eTwinning-a povezana sa školom koji su uključeni u projekte, profesionalni razvoj ili druge aktivnosti eTwinning-a, u vrijeme predizbora.
  • Škola je / bila uključena u barem jedan europski projekt eTwinning koji je dobio Nacionalnu oznaku kvalitete u posljednje dvije godine.

U drugoj fazi škola ispunjava obrazac samoprocjene koji se odnosi na 4 stupa eTwinninga:

• eTwinning i razvoj svijesti o eSigurnosti u školi
  • eTwinning i podučavanje te nastavne prakse, interdisciplinarno podučavanje i rad na projektima
  • eTwinning i strateški profesionalni razvoj za učitelje i ostalo školsko osoblje
  • eTwinning i strateški razvoj škole

eTwinning škole aktivno promiču vrijednosti i pedagošku praksu eTwinninga, referentna su točka za svoju lokalnu zajednicu i predstavljaju model za druge škole. Kao eTwinning škola vodit ćemo se temeljnom misijom svih eTwinning škola u kojima učitelji zajedničkim snagama nastoje pružiti šire i bogatije obrazovno iskustvo za sve. Bit ćemo inspirativni model drugim školama, omogućavajući promjene u obrazovnom sustavu, pridonoseći nastojanju da iz njih izađu bolji ljudi, bolji učenici, bolji i aktivniji građani.

Čestitke na ovom priznanju svim članovima školskog eTwinning tima!

Popis nagrađenih škola

eTwinning nagrade za škole