Mi jedemo odgovorno

Mi jedemo odgovorno je projekt koji se bavi zdravom i odgovornom prehranom. U njemu  sudjeluje 20 Eko-škola koje  tijekom nastavne godine 2015/2016. realiziraju projekt. Sam projekt  financiran je od  strane Europske komisije, u RH mu je nacionalni koordinator Udruga „Lijepa naša“.

Sudjeluje 9 zemalja članica Zaklade za odgoj i obrazovanje za okoliš- Fee:  Češka- vodeći partner, Slovačka, Slovenija, Rumunjska, Bugarska, Poljska, Malta, Latvija, Hrvatska

CILJ projekta je osposobljavanje mladih da budu aktivni i odgovorni sudionici naših prehrambenih navika.

Projekt se provodi metodologijom 7 koraka ( Eko škola).

1. Odbor eko škole

2. Analiza hrane

3. Akcijski plan

4. Praćenje stanja i ocjenjivanje

5. Rad prema nastavnom planu i programu

6. Obavješćivanje medija i uključivanje javnosti

7. Eko kodeks

Više o aktivnostima u sklopu provedbe projekta na I. osnovnoj školi Varaždin pročitajte u priloženom dokumentu.