Putovanje Europom – etwinning

Autor: Jelena Portner, 19. 2. 2015.

Učenici 1. razreda pod vodstvom učiteljica: Martine Bedeniković, Blaženke Pavlović , Sonje Tušek-Podobnik i psihologinje škole Jelene Portner Pavićević sudjeluju u etwinning projektu Writing a Story: Trawelling to Europe.

Nosilac projekta je škola iz Francuske, a rado joj se priključilo još 30 škola iz čak 17 zemalja Europe, pa tako sudjeluju: Španjolska, Portugal, Grčka, Turska, Italija, Švedska, Norveška, Bugarska, Mađarska...
Iz Hrvatske sudjeluju dvije škole, a jedna od njih upravo je I. osnovna škola Varaždin.
Zajedničkim pisanjem priče/knjige i ilustracijama učenici imaju priliku predstaviti svoju zemlju, tradiciju, kulturu te se na takav način upoznati s mnogim zemljama Europe i obogatiti svoje znanje.
Po završetku projekta predstavit ćemo knjigu koju su napisali učenici Europe.