Natjecanje MAT liga

Autor: Lucija Katalenić, 19. 5. 2024.

U subotu 18.5.2024. godine prvi put je održano finale MAT lige i time je završilo ovogodišnje natjecanje. Finale je održano u Zagrebu u OŠ Špansko Oranice. U finalu je sudjelovala ekipa osmih razreda – Luka Krampač i Vito Petek. Luka i Vito su na finale išli s osvojenim 4. mjestom nakon održana četiri kola, a u finalu su uspjeli izboriti 3. mjesto u ukupnom poretku od 314 ekipa. Mentorica ekipe bila je učiteljica Lucija Katalenić.

Ove godine u natjecanje su uključilo 19 ekipa iz naše škole (3 ekipe petih razreda, 4 ekipe šestih razreda, 7 ekipa sedmih razreda i 5 ekipa osmih razreda). Od ostalih ekipa najbolje plasmane su postigli učenici sedmih razreda - Goran Podbojec i Marin Nöthig koji su natjecanje završili na 11. mjestu od 443 ekipa i učenice šestih razreda – Lea Kanižaj i Kali Krampač koje su natjecanje završile na 21. mjestu od 609 ekipa.

MAT liga je ekipno natjecanje koje se održava tokom cijele školske godine u 4. kola (listopad, prosinac, veljača i travanj) i ove godine prvi puta finale 18.5.2024. godine. Nastala je sa željom za popularizacijom matematike, većom motivacijom učenika i njihovih mentora te poticanjem zajedništva i timskog rada. Natjecanje se održava za učenike osnovnih i srednjih škola. Ove godine je sveukupno sudjelovalo oko 11 000 učenika. U finale su pozvani učenici koji su nakon održana 4. kola osvojili prvih 10 mjesta u ukupnom poretku.

Učenike su za natjecanje pripremale učiteljice matematike Snežana Huđek, Marina Kopjar i Lucija Katalenić.