Održana je eTwinning edukacija

Autor: Tamara Ređep, 16. 1. 2020. 21:34

U četvrtak 16.01. u računalnoj učionici I. osnovne škole Varaždin održana je eTwinning edukacija za učenike uključene u Erasmus+ projekte „Igrifikacijom do boljih rezultata“ i „Vseživljenske veščine“, a u sklopu kojih su pokrenuti istoimeni eTwinning projekti. Edukaciju su održale učiteljica informatike mr.sc. Tamara Ređep, voditeljica navedenih eTwinning projekata i učiteljica razredne nastave Sonja Tušek Podobnik, koordinatorica projekta „Vseživljenske veščine“.

U sklopu božićnog druženja održane i radionice vezane uz Erasmus+ projekt „Vseživljenske veščine“.

Autor: Sonja Tušek - Podobnik, 21. 12. 2019. 17:55

Nakon vesele priredbe odražne u utorak 17.12. 2019. u prostorima I.OŠ Varaždin, učenici, učitelji i roditelji mogli su se upoznati s glavnim ciljevima novog dvogodišnjeg Erasmus+ KA2 projekta. Kako su glavni ciljevi ovog projekta osnažiti životne vještine, učenici i roditelji okušali su se u dvije radionice koje su za njih pripremili članovi projektnog tima.

Autor: Sonja Tušek - Podobnik, 10. 12. 2019. 18:46

U sklopu Erasmus+ projekta Vseživljenske veščine- Lifelong skills održana je prva mobilnost učitelja od 25. do 29. studenog 2019. u San Pietro Al Natisone u Italiji. Na mobilnosti koja je trajala pet dana, a  održana je u malom gradiću na slovensko - talijanskoj granici sudjelovale su uz partnere iz Italije, Španjolske, Slovenije i učiteljice Adriana Držajić, Nena Đurak i Sonja Tušek-Podobnik iz I. OŠ Varaždin.

PROJEKTOM „VSEŽIVLJENSKE VEŠČINE“ UČENICI I. OŠ VARAŽDIN ULAZE U NOVI ERASMUS PROJEKT

Autor: Tea Pavičić Zajec, 4. 7. 2019. 19:53

I. OŠ Varaždin postaje partner u još jednom Erasmus projektu u sklopu kojeg će učitelji i učenici moći surađivati s partnerima diljem Europe i usavršavati svoje vještine i kompetencije. Projekt „Vseživljenske veščine“ vrijedan je 115.00,00 eura, a nositelj projekta je OŠ Bistrica ob Sotli iz Slovenije. Partnerske škole iz Hrvatske, Italije i Španjolske raditi će na usavršavanju životnih vještina pomoću kojih će se direktno utjecati na razvoj fine motorike kod učenika, njihove kreativnosti, spretnosti i snalažljivosti.

Logo projekta

Za potrebe projekta "Vseživljenske veščine" (eng. Long life skills) koji uključuje aktivnosti šivanja, kuhanja, izrade i oblikovanja predmeta od raznih materijala te sportskih igara, izrađen je logo projekta.