Aktivni eTwinning projekti

1. Projekt: Vseživljenske veščine (Lifelong skills)

Autor: mr.sc. Tamara Ređep

2. Projekt: Igrifikacijom do boljih rezultata - nauči me igrati

Autor: mr.sc. Tamara Ređep

3. Projekt: Innovative Schools Together

Autor: Stella Kulaš

4. Projekt: Ukrotimo kompetence 21. stoletja

Autor: dr.sc. Tea Pavičić Zajec

eTwinning projekti - zatvoreni u šk. god. 2018./2019.

Provedene eTwinnning aktivnosti

Naziv projekta: Xmas in the shoebox

Godina projekta: 2015.

Voditelj projekta: Sonja  T. Podobnik

Opis projekta:

Xmas in the shoebox je projekt namijenjen vrtiću i osnovnoj školi kroz koji će djeca razmijeniti božićne običaje, ukrase i poklone koji će biti upakirani u kutiji za cipele. Način na koji se projekt provodi modulira se prema vještinama učenika koji će biti u kontaktu s učenicima iste dobi. Učenici i roditelji će kroz niz radionica napraviti tradicionalne ukrase našeg kraja. Izradit će i čestitku u kojoj će opisati sebe prijatelju kojemu šalje čestitku.

Cilj projekta je da učenici upoznaju običaje vezane uz Božić u drugim zemljama , a isto tako da naše običaje predstave učenicima u Italiji. Također će učenici vježbati pisanu komunikaciju na stranom jeziku u ovom slučaju na engleskom.

U projektu sudjeluje 19 učitelja i njihovi razredi, odnosno vrtićke grupe i to iz  Grčke,  Poljske, Italije, Rumunjske, Malte i Hrvatske.

Projekt:  Writing a story: travelling in Europe

Godina: 2015. godina

Voditelj projekta: Jelena Portner Pavičević

Opis projekta:

Nosilac projekta je škola iz Francuske, a rado joj se priključilo još 30 škola iz čak 17 zemalja Europe, pa tako sudjeluju: Španjolska, Portugal, Grčka, Turska, Italija, Švedska, Norveška, Bugarska, Mađarska... Iz Hrvatske sudjeluju dvije škole, a jedna od njih upravo je I. osnovna škola Varaždin. Zajedničkim pisanjem priče/knjige i ilustracijama učenici imaju priliku predstaviti svoju zemlju, tradiciju, kulturu te se na takav način upoznati s mnogim zemljama Europe i obogatiti svoje znanje.
Po završetku projekta predstavit će se knjiga koju su napisali učenici Europe.

U potrazi za svojom izgubljenom golubicom mira, Marc i Sophie, glavni likovi eTwinning projekta Writing a story: travelling in Europe, upoznali su i Varaždin. U tome su im pomogli učenici prvih razreda I. OŠ Varaždin.  Upoznali su ih s ljepotama našeg „Malog Beča“. Nakon Varaždina, slikom i pričom odvest ćemo ih u središnji te istočni dio naše domovine. Nadamo se da će se Marcu i Sophie svidjeti sve što će vidjeti i čuti o našoj predivnoj domovini- Republici Hrvatskoj.

Naziv projekta: 100. dan škole

Godina: 2015. godina

Voditelji projekta: Blaženka Pavlović, Martina Bedeniković, Sonja Tušek Podobnik, Draženka Kolonić, Verica Šilec, Nevenka Đurak, Stella Kulaš

Opis projekta:

Događaje su popratili i mediji, vijesti HRT-a i VTV-a, a možete ih pogledati i na sljedećem linku u emisiji VTV: „Kutionica“ (od sedme minute). Prilog je objavljen i na web stranici „Varaždinskih vijesti“: te u tiskanom obliku „Varaždinskih vijesti“ koje su izašle 17.2.2015.

Naziv projekta: Monuments of the Mediterranean Lands

Godina: 2016. godina

Voditelji projekta: Jelena Portner Pavičević

Uz učenike 2.b razreda koji će predstavljati našu domovinu u projektu sudjeluju i učenici ostalih mediteranskih zemalja: Italije, Grčke Turske, Francuske i Malte. Zadatak je svih sudionika projekta kroz različite medije upoznati ostale sudionike s kulturnom baštinom, tradicijom i ljepotama svoje zemlje. Budući da su prvo morali predstaviti sebe, učenici su s velikim oduševljenjem napravili kratke filmove o sebi koristeći tablet računala. Uz to su se predstavili i odličnom PowerPoint prezentacijom na engleskom jeziku. Slijedi predstavljanje nama najljepšeg grada Varaždina, a nakon toga i ostalih znamenitosti Lijepe Naše.