Dan sigurnijeg interneta

Svake godine na drugi dan drugog tjedna drugog mjeseca diljem svijeta obilježava se „Dan sigurnijeg interneta“. Učenici I. OŠ Varaždin povodom tog dana svojim digitalnim radovima kroz aplikaciju MS Sway nastavljaju pričati  priču o važnosti sigurnosti na internetu.

Cilj projekta:

• Educirati učenike o području sigurnosti djece na internetu, o tome da poštuju ostale korisnike interneta, te da pravilnim i sigurnim korištenjem tehnologije iskoriste sve dobrobiti interneta.

• Poticati timski rad, osobito online suradnju i komunikaciju.

• Motivirati učenike na što veću upotrebu besplatnih Office 365 alata sa svojim AAI@EDU korisničkim računom.

• Primjenjivati Web 2.0 alate za nadopunu i poboljšanje nastavnih aktivnosti, kako bi učenici stvaranjem vlastitih obrazovnih sadržaja stekli nove vještine.

• Preuzimati sadržaja s interneta vodeći računa o licencama i pravima upotrebe.

• U aplikaciji Sway pomoću digitalnih radova učenika pričati priču o sigurnosti na internetu, a svake godine nadopuniti je novim materijalima.

Više o našim aktivnosti kojima se trudimo podići svijest o sigurnosnim problemima na internetu možete pogledati u emisiji Kutionica Varaždinske VTV televizije.