Ekipa trećih razreda osvojila 2. mjesto na kvizu Djeca – čuvari baštine

Autor: Iata Kocman, Draženka Kolonić, 2. 6. 2024.

Grad Varaždin i Društvo turističkih vodiča i pratitelja Varaždin proveli su pilot projekt Djeca – čuvari baštine u koji su uključili učenike trećih razreda gradskih osnovnih škola. Cilj projekta je proširiti znanja o rodnom gradu, njegovom nastanku, te istaknuti njegovu važnost u hrvatskoj i svjetskoj kulturnoj baštini. Proveden je turistički obilazak  grada nakon kojeg su učenici 29. svibnja 2024.g sudjelovali u kvizu znanja kako bi pokazali koliko su naučili o svom gradu. Ekipu učenika naših trećih razreda činile su učenice Nola Čani i Marta Kudumija iz 3. a razreda, te Terezija Tijeha Lukić i Nika Slunjski iz 3. b razreda. Djevojčice su pokazale izvrsno znanje i osvojile 2.mjesto za što su bile nagrađene medaljama  koje su prigodno za tu svrhu izrađene na Trgu tradicijskih obrta.

Na temelju prikupljenih znanja iz turističkih obilaska po gradu Varaždinu, svaka je škola izradila jedan zajednički plakat svih učenika trećih razreda te škole. Svih sedam plakata škola biti će izloženo u predvorju Gradske knjižnice i čitaonice „Metel Ožegović “Varaždin.

Učenice su kroz aktivnosti vodile njihove učiteljice Iata Kocman i Draženka Kolonić.