VIJEĆE UČENIKA POSJETILO VARAŽDINSKU GRADSKU VIJEĆNICU

Autor: Valentina Bolčević Novak, 20. 9. 2024.

U sklopu obilježavanja Dana europske baštine 2024. godine Vijeće učenika naše škole posjetilo je Varaždinsku Gradsku vijećnicu, jednu od najstarijih vijećnica u Europi te poznati simbol grada Varaždina. Učenici su u sklopu posjete prisustvovali zanimljivim predavanjima o povijesti Gradske vijećnice, obnovi njezinog pročelja, unutrašnjosti i dvorišta, a sve pod stručnim vodstvom konzervatorica iz Ministarstva kulture i medija. Poseban doživljaj bilo je razgledavanje unutarnjih prostorija vijećnice koji obiluju raznolikom kulturnom i umjetničkom baštinom, kao i druženje s gradonačelnikom. Organiziranjem spomenutog programa za učenike doprinosi se razvijanju svijesti o bogatstvu lokalne i nacionalne kulturne baštine te njezinom povijesnom i umjetničkom značaju unutar europskog kulturnog kruga.

Zahvaljujemo na pozivu!