Učiteljice I. OŠ Varaždin vrlo uspješno provode Erasmus projekt vrijedan 100 tisuća eura

Autor: Stella Kulaš, 8. 3. 2022.

U sklopu Erasmus+ KA2 projekta pod nazivom „Learning and improving fluent English“  proteklog su mjeseca učiteljice I. osnovne škole sudjelovale u provedbi dvije mobilnosti učenja i poučavanja koje su se održale u glavnom gradu Litve – Vilniusu, te u gradu Debru u Sjevernoj Makedoniji.

Mobilnost u Litvi s temom „Pisanje priča na engleskom jeziku“ provodile su učiteljica engleskog jezika Stella Kulaš koja je ujedno i koordinatorica projekta, te učiteljica razredne nastave Sonja Tušek Podobnik s projektnim partnerima iz Italije, Sjeverne Makedonije, Litve i Turske. Mobilnost u Debru provodila je uz koordinatoricu projekta i učiteljica njemačkog jezika Željka Hutinski. Tema mobilnosti bile su čitalačke vještine na stranom jeziku te su odrađene brojne aktivnosti projekta na tu temu. Posljednja mobilnost ovog vrlo uspješnog projekta u kojem sudjeluju brojni učenici i učitelji I. Oš Varaždin održat će se u svibnju u Varaždinu.

Varaždinske vijesti