Terenska nastava učenika petih razreda u Zagrebu – U svijetu kazališta i muzeja

Autor: Ana Ilić, 6. 3. 2024.

Učenici petih razreda su u utorak 5. 3. 2024. godine putovali u Zagreb radi realizacije terenske nastave u pratnji svojih učiteljica Snežane Huđek, Lucije Katalenić, Marije Hublin, Ane Ilić te asistentica u nastavi Jasminke Brlić i Draženke Pintarić.

Nakon dolaska u Zagreb učenici su u Kazalištu Žar ptica gledali kazališnu predstavu Bornin vremeplov prema istoimenom romanu Krešimira Butkovića koji smo uvrstili u nastavu kao izborno lektirno djelo. Cilj je bio usvajanje obilježja dramske umjetnosti, spoznaja i razumijevanje procesa adaptacije književnog djela za scensku izvedbu te prethodno usvojeno znanje o dramskoj umjetnosti povezati s izvedbom kazališne predstave. Nakon predstave učenici su posjetili Hrvatski školski muzej gdje su, osim razgleda, sudjelovali u matematičkim radionicama prema modelu nastave iz prošlih stoljeća. Za vrijeme rada prve skupine učenika druga skupina je imala kraću istraživačku šetnju Zrinjevcem i obratno.

Sve viđeno i naučeno učenici će pokušati uspješno primijeniti na nastavi u zadatcima koje će za njih osmisliti njihove učiteljice.