IZVANUČIONIČKA NASTAVA – FRANCUSKI JEZIK

Autor: Mateja Jelaković, 8. 4. 2024.

Dana 27. ožujka 2024. godine održala se izvanučionička nastava iz francuskog jezika. Učenici od 4. do 7. razreda koji uče francuski jezik posjetili su Kino Gaj u Varaždinu u pratnji učiteljice Mateje Jelaković.

Povodom mjeseca Frankofonije, učenici su pogledali novi francuski obiteljski avanturistički film „Moj mačak Ru“. Riječ je o pustolovini mlade djevojčice Clemence i njezinog mačka Ru koji iz Pariza odlaze na selo provesti školske praznike. Stigavši na odredište, mačak otkriva slobodu u prekrasnoj prirodi, ali i opasnosti života daleko od grada. Uskoro Ru sve više zavoli život u divljini te stekne nove prijatelje, a kada dođe vrijeme za Clemencin povratak u Pariz, mačak će morati odlučiti želi li se vratiti s njom ili ostati sa svojim novim prijateljima.

Ovaj film prikazuje zanimljivu priču o zajedničkom odrastanju djevojčice i njezinoga ljubimca te događajima koji će im zauvijek promijeniti živote. Učenici su pažljivo pratili avanture simpatičnih prijatelja te uživali slušajući izvorni francuski jezik tijekom projekcije filma!