Terenska nastava Lepoglava - Gaveznica

Autor: Dušanka Narančić, 7. 5. 2024.

U četvrtak 25.04.2024., učenici 5.a, b i c razreda u pratnji učiteljica: Lucije Katalenić, Dušanke Narančić, Dine Zebec i Karmen Zgrebec, bili su na terenskoj nastavi iz geografije i prirode u Lepoglavi. Učenici su posjetili geološki spomenik prirode i nalazište fosilnog vulkana Gaveznica gdje su se upoznali s izgledom poludragog kamena ahata te različitim vrstama stijena i minerala.

Primjerke koje su sami pronašli na nalazištu detaljnije su razgledali u radionici mikroskopiranja stijena, uz pomoć kamera i računala. U centru za kulturu razgledali su izložbu o čipkarstvu i slušali predavanje o izradi lepoglavske čipke koja se nalazi na UNESCO popisu nematerijalne kulturne baštine Hrvatske. Prijevoz je bio organiziran vlakom kojim se većina učenika još nije vozila te su mogli uživati u promatranju krajolika iz drukčijeg pogleda.