Festival frankofone šansone

Autor: Kamelija Habulin, 18. 6. 2018.

Prvi puta u petnaestak godina učenja francuskog jezika na našoj školi, naša je učenica, Petra Aračić iz 8.b sudjelovala na Festivalu frankofone šansone i to pjesmom: On écrit sur les murs od grupe Kids United. O čemu se zapravo radilo ? Pozivamo vas da pogledate link   na kojem ćete moći vidjeti čitv koncert. Naša je Petra Aračić nastupala 8 po redu.

Evo i nekoliko pojedninosti vezanih uz sam Festival.

Hrvatsko-francusko društvo prijateljstva Samobor-Chassieu i ove je godine u Samoboru priredilo Festival frankofone šansone. Ovaj put u dvije vikend večeri, 16. i 17. lipnja, moglo se uživati u uglazbljenoj varijanti francuskog jezika. Prvo su u subotu nastupile Rasplesane iskrice i učenici OŠ Samobor i Sveta Nedelja u kojima se u redovnom nastavnom programu uči i francuski jezik.

Spoj francuske šansone i tambure potom su okupljenima Trgu kralja Tomislava predstavili svirači Tamburaškog društva Ferdo Livadić pod dirigentskom palicom Petre Vojvodić uz vokalne nastupe Marije Tominić, Hane Ruklić, Lare, Lovra i Marina Rimca te Đurđice Pleše Vujica.

Druge večeri, Hrvatsko-francuskog društva prijateljstva Samobor-Chassieu bilo je domaćin Agenciji za odgoj i obrazovanje te Hrvatskoj udruzi profesora francuskog i Prokulture koji su, uz potporu Veleposlanstva Francuske u RH priredili 2. koncert učenika hrvatskih škola u kojima se uči francuski. Kroz 16 pjesama publici na središnjem samoborskom trgu predstavili su se školarci iz Koprivnice, Varaždina, Imotskog, Svete Nedelje, Zagreba i Samobora, a sve je sa zanimanjem popratio i francuski veleposlanik Philippe Meunier.