Održana prva virtualna mobilnost u sklopu Erasmus projekta „Teach me how to play“

Autor: Tea Pavičić Zajec, 1. 6. 2021.

Zbog epidemiološke situacije uzrokovane virusom SARS COV-19, učenici i učitelji I. OŠ Varaždin organizirali su prvu virtualnu mobilnost u sklopu Erasmus KA2 projekta „Teach me how to play“. Mobilnost je održana u ponedjeljak, 31.5.2021. preko Zoom platforme i eTwinning portala, a na njoj je sudjelovalo ukupno 25 učenika i učitelja iz Hrvatske, Slovenije i Španjolske.

Tijekom cjelodnevne mobilnosti učenici su sudjelovali u aktivnostima e-učenja na kojima su se pobliže upoznali s metodom igrifikacije u nastavi te njezinim prednostima i nedostatcima, dok su se tijekom radioničkih i suradničkih aktivnosti korištenjem web 2.0. alata Lino i Padlet upoznali s kulturnim običajima svake zemlje sudionice. Predavanje i radionicu za učenike pripremile su članice projektnog tima dr.sc. Tea Pavičić Zajecmr.sc. Tamara Ređep.

Glavna aktivnost ove mobilnosti bila je predstavljanje druge hrvatske igre „Stolen Chest Adventure“ partnerima iz Slovenije i Španjolske, a predstavljali su je učenici: Dina Hlebar, Maks Turčić, Sofia Novačić, Karmen Oreški, Ana Hlapčić i Ivan Žganec Car. Radni jezik bio je engleski, a ovu vrlo uspješnu mobilnost organizirale su učiteljice projektnog tima I. OŠ Varaždin: Sonja Tušek Podobnik, Tea Pavičić Zajec, Tamara Ređep, Adriana Držaić i Dina Zebec.

Iduće virtualne mobilnosti biti će organiziranje 11. i 14. 6. 2021. od strane partnerskih škola iz Slovenije i Španjolske, a ukoliko se epidemiološka situacija poboljša, planirana je i završna konferencija krajem lipnja ove godine.

Lino ploča

Padlet ploča