Financiranje liječničkih pregleda za deficitarna obrtnička i industrijska zanimanja.

Autor: Vesna Foršek, 17. 6. 2021.

Kao i svake  godine Hrvatski zavod za zapošljavanje, Područni  ured Varaždin za pojedina deficitarna zanimanja snosi troškove liječničkog pregleda, u svrhu dobivanja liječničke svjedodžbe medicine rada.

Za upis u šk. god. 2021./2022.   deficitarna zanimanja za koja će HZZ, PU Varaždin snositi troškove liječničkih pregleda su :

•  zidar
  •  bravar
  •  krojač
  •  galanterist

Učenici koji se upišu u  I razred srednje škole za jedno od navedenih deficitarnih zanimanja, ukoliko žele koristiti navedeno pravo javljaju se u Hrvatski zavod za zapošljavanje, Područni ured Varaždin, kao što je navedeno u dopisu.

Molimo vas da svakako roditeljima naglasite da se troškovi liječničkog pregleda podmiruju isključivo samo za ova četiri deficitarna zanimanjima.

Za sva ostala obrtnička i industrijska zanimanja učenici mogu, o svom trošku obaviti liječnički pregled u drugim ambulantama medicine rada u našoj županiji.

Deficitarna_zanimanja_OS.pdf (62.52 KB)