Gdje je originalan slika Mona Lize?

Autor: Sonja Tušek - Podobnik, 20. 1. 2022.

U petak 13. siječnja u učionici 4. c odvijala se prava detektivska potraga. Učenici su se pretvorili u prave detektive i pokušali otkriti gdje se skriva slika Mona Lize i  je li to falsifikat ili original.

Rješavajući zadatke i otkrivajući šifru za otvaranje ormara, pokazali su svoje znanje o pročitanoj knjizi Ivana Kušana Koko u Parizu, o Francuskoj i Parizu, o zemljama  Europske unije,  glavnim gradovima i  stanovnicima te znanje iz matematike.

Ako i vas zanima gdje je originalna slika Mona Lize i kakve to veze ima s Kokom preporučamo da pročitate knjigu Ivana Kušana, Koko u Parizu.