LIK 2022.

Autor: Dina Zebec, 17. 3. 2022.

Učenica naše škole, Kiara Preložnjak, osvojila je 1. mjesto na županijskoj razini natjecanja, a radovi Ele Drožđek i Lare Mavrek izabrani su za županijsku izložbu. Čestitamo!

Ovogodišnja izložba učenika osnovnih i srednjih škola iz područja vizualnih umjetnosti i dizajna Varaždinske županije – LIK 2022. inspirirana je temom „Ljudsko tijelo“. Učenici su imali zadatak rekomponirati crno-bijelu fotografiju (fotokopiju) renomiranog umjetničkog djela s temom ljudskog tijela, uz primjenu ritma ploha u odabranom komplementarnom kontrastu. Likovne radove izradili su u likovnoj tehnici kolaža.

Na natjecanje je pristigao 91 rad učenika osnovnih škola. Za županijsku izložbu, povjerenstvo u sastavu Davor Petak, Dora Bakek, Iva Šarić i Terezija Mlinarić odabralo je 35 radova od kojih će 3 predstavljati Varaždinsku županiju na državnoj razini natjecanja. Srednje škole zastupljene su sa 12 radova od kojih je 6 odabrano za izložbu te su 3 rada predložena za državno natjecanje.

Županijska izložba održati će se u utorak, 22.3.2022. godine u I. osnovnoj školi Varaždin s početkom u 11 sati.

Izložbu možete pogledati i virtualno, klikom na LIK 2022. – virtualna izložba