Učiteljice I. OŠ Varaždin usavršavale se u Sloveniji

Autor: Sonja Tušek - Podobnik, 19. 3. 2022.

U sklopu Erasmus+  projekta Lifelong skills (Vseživljenske veščine) od 7.-11. 3. učiteljice I. OŠ Varaždin boravile su u Bistrici Ob Sotli u Sloveniji gdje je održana druga u nizu mobilnosti. Tijekom projektnih aktivnosti učiteljice i učitelji iz Italije, Španjolske i Hrvatske naučili su nove vještine kroz radionice koje su za njih pripremili učitelji iz Slovenije.

Cilj radionica bio je razvijanje životnih vještina, pri čemu su sudionici projekta uživali u šivanju, kuhanju, igranju igara i realizaciji likovnih radionica. Obzirom na epidemiološku situaciju, na mobilnostima su sudjelovali samo učitelji koji će stečena znanja i vještine prenijeti na svoje učenike nakon povratka s mobilnosti.

Sljedeća mobilnost planirana je u Varaždinu, a sudionike projekta još čekaju radionice u Španjolskoj i Italiji gdje će biti održana i završna konferencija projekta.

Varaždinske vijesti