Učenici I.OŠ Varaždin postigli zapažene rezultate na natjecanju iz matematike

Autor: Snežana Huđek, 11. 4. 2022.

U IV. osnovnoj školi  Varaždin, 24.3.2022. održano je Županijsko natjecanje iz matematike na koje se plasiralo trinaest učenika naše škole: Julijan Erik Cupek iz 4.a (mentorica Blaženka Pavlović), Lea Kanižaj i Fran Podbojec iz 4.b (mentorica Martina Bedeniković), Roko Džaja, Barbara Buga Lukić i Andrija Novak  iz 4.c (mentorica Sonja Tušek – Podobnik ), Goran Podbojec - 5.c (mentorica Lucija Katalenić), Luka Krampač i Matija Novak iz 6.a (mentorica Snežana Huđek), Zlatka Bartol Golubić - 7.a (mentorica Snežana Huđek), Marko Skender -7.b (mentorica Lucija Katalenić), Lana Šćukanec  i Bruno Puljević iz 8.b (mentorica Marina Kopjar).

Najbolje rezultate u natjecanju učenika četvrtih razreda postigla je Lea Kanižaj (4.b) – 1.mjesto

U natjecanju učenika sedmih razreda najbolji rezultat postigla je Zlatka Bartol Golubić (7.a) – 1.mjesto.

U natjecanju učenika osmih razreda najbolji rezultat postigla je Lana Šćukanec (8.b) – 3.mjesto.

Zlatka Bartol Golubić i Lana Šćukanec pozvane su na 63. državno natjecanje iz matematike koje će se održati od 10.5.2022. do 12.5.2022. u Vodicama.

Nakon državnog natjecanja najuspješniji učenici 7. i 8. razreda osnovne škole bit će pozvani na Hrvatsku juniorsku matematičku olimpijadu. Na temelju tih natjecanja određuju se članovi ekipa za međunarodna matematička natjecanja.

Čestitamo svim natjecateljima i njihovim mentorima!