Terenska nastava učenika petih razreda – Međimurje

Autor: Ana Ilić, 13. 4. 2022.

Terenska nastava učenika petih razreda realizirana je 7. 4. 2022. u suradnji s Turističkom agencijom Galileo. Učenici su sa svojim razrednicama Karmen Zgrebec, Anom Ilić, Petrom Sekulić i učiteljicom geografije Dušankom Narančić posjetili najsjeverniju hrvatsku županiju – Međimursku županiju.

Nakon nepunog sata vožnje stigli smo u Križevec i posjetili Centar za posjetitelje Med dvemi vodami u kojemu su učenici slušali trodijelno predavanje te razgledali popratne izložbe o flori i fauni Međimurja. U mlinu na Muri razgldali smo unutrašnjost mlina uz predavanje, a neki učenici su se zadržali u razgovoru s mlinarom koji nam je otpjevao i nekoliko međimurskih pjesama. Izletište Goričanec bila je posljednja destinacija gdje je za učenike pripremljen ručak nakon kojega je uslijedilo druženje, igre na otvorenom i promatrenje životinja od kojih se većina nije odvajala, naročito od konja.

Sve viđeno i naučeno primjenjuje se i dalje u nastavi pojedinih predmeta, uključujući prije svega i ekološko osvješćivanje učenika.