eTwinning projekt „Safer Internet Day 2022”

Autor: Tamara Ređep, 20. 4. 2022.

Kao što je poznato veća upotreba Interneta znači i veću izloženost mrežnim rizicima, posebno za najmlađe. Cilj ovog eTwinning projekta je radom na projektnim aktivnostima podići svijest o sigurnom korištenju Interneta. U projektu sudjeluju učenici 7. razreda u sklopu nastave informatike pod vodstvom učiteljice mr.sc. Tamare Ređep.

Ciljevi projekta su osposobiti učenike da pronalaze i vrednuju informacije, formuliraju pretragu na internetu na način da izbjegnu neželjene sadržaje, prepoznaju i razlikuju dezinformacije i lažne vijesti, lažne fotografije i videozapise od pravih te opasnosti na internetu. Također da opišu postupke za zaštitu računala, programa i sadržaja na Internetu, zaštitite svoje i tuđe osobne podatke na Internetu, prepoznaju vrste elektroničkog nasilja, opišu i poduzimaju mjere sprječavanja elektroničkog nasilja, nabroje i primijene pravila lijepog ponašanja na internetu (netiquette) te surađuju u online okruženju.

Izvršene projektne aktivnosti su:

• Kreiranje pitanja za Kahoot
  • Igranje Kahoot kviza i dodijela priznanja

• Kreiranje SID kartice
  • Sudjelovanje na forumu u raspravi o dezinformacijama te o dezinformacijama stvaranje oblaka riječi
  • Kreativni radovi učenika o dezinformacijama, lažnim vijestima, lažnim fotografijama i videozapisima - Generator najnovijih vijesti

TwinSpace projekta