Zdravstveni odgoj

Autor: Martina Bedeniković, 7. 9. 2012.

Od ove jeseni u osnovnim i srednjim školama Republike Hrvatske započinje provođenje zdravstvenog odgoja čije će se teme integrirati u postojeće školske predmete, a dodatni sadržaji u sat razredne zajednice.

Učenici naše škole već će početkom mjeseca rujna na satovima razredne zajednice saznati osnovne informacije o prvoj pomoći povodom obilježavanja Svjetskog dana prve pomoći (8.rujna 2012.).

Budući da se u okviru programa za zaštitu zdravlja Hrvatskog Crvenog križa posebna briga vodi o prevenciji i suzbijanju tuberkuloze u Hrvatskoj, obilježit ćemo i Tjedan borbe protiv tuberkuloze u vremenu od 14.do 21.rujna.