Dani kajkavske riječi - Zlatar 2012.

Autor: Martina Bedeniković, 3. 10. 2012.

Učenici  I.OŠ Varaždin: Patricija Makaj  IV.b, Jana Skender IV.b, Franjo Novak  IV.b, Sara Bedeniković VI.a, Rahela Mikac VI.b i Ena Keretić VIII.a  svojim su radovima sudjelovali na izložbi dječjih likovnih radova  „Čovjek čovjeku“ Zlatar 2012.

Izložba je postavljena u OŠ Ante Kovačić u Zlataru povodom 43. Dana kajkavske riječi, čiji pokrovitelji su: Sabor RH, Ministarstvo kulture, Ministarstvo turizma i Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta RH. Na natječaj su prijavljena 753 likovna rada iz 39 škola Krapinsko zagorske, Međimurske, Varaždinske, Koprivničko-križevačke, Primorsko-goranske i Zagrebačke županije te grada Zagreba. 78 najboljih radova izabrano je za izložbu, a među njima je i 6-ero radova naših učenika. Oni su u subotu, 29. 9. 2012., prisustvovali svečanoj dodjeli priznanja  koje su im uz gradonačelnika Zlatara, doc.dr.sc. Miroslava Kopjara, uručili prof. Zvonko Šarčević  i prof. Željka Horvat-Vukelja. Mentori nagrađenih učenika su Verica Vlahović i Božica Breški.