Terenska nastava - 4.a, b, c

Autor: Draženka Kolonić, 23. 10. 2012.

U četvrtak, 18.X.2012.g učenici četvrtih razreda naše škole iskoristili su lijep jesenski dan za odlazak na terensku nastavu. Bili smo na Varaždin-bregu u izletištu «Zlatne gorice» odakle se pruža prekrasan pogled na nizinu i brežuljke oko Varaždina.

Nastava je bila sadržajno povezana s prirodom i društvom gdje ovaj mjesec učimo o brežuljkastom i nizinskom kraju. Ponovili smo i utvrdili te sadržaje na licu mjesta i zaista se uvjerili da živimo upravo u takvom kraju. Zahvaljujući ljubaznom domaćinu koji nam je osigurao uvjete, održali smo i nastavu hrvatskog jezika opisujući krajolik koji vidimo. Također smo se i likovno izrazili, a naravno da nam je najveća radost bila nastava tjelesnog na suncu i čistom zraku. Uz igre na igralištu i probijanje kroz «živi labirint» poželjeli smo još puno ovakvih dana i ovakve nastave!