Kampanja "Za manje otpada" ("Litter Less")

Autor: Draženka Kolonić, 10. 11. 2012.

U srijedu, 7.XI. 2012. u našoj školi obilježen je službeni početak provedbe kampanje «Za manje otpada» ( «Litter Less»).  Ove školske godine u sklopu kampanje «Za manje otpada» naša tema je sakupljanje, smanjenje i zbrinjavanje papirnatog otpada pa smo u skladu s tim organizirali veliku akciju sakupljanja papirnatog otpada.

Tijekom jutra sakupljali smo stari papir koji su učenici donijeli od kuće i iz svojih učionica te školskih ureda. Učenici 3.c razreda otišli su po papir i u Varaždinsku televiziju s kojom smo uspostavili suradnju. Tako smo uz domove akciju još proširili na lokalnu zajednicu.

Akcija je u potpunosti uspjela, odazvao se velik broj učenika i sakupili smo veliku količinu papira. Papir smo zbrinuli u suradnji s tvrtkom «Univerzal» iz Varaždina koji su isti dan došli po njega i zbrinuli ga, a izvjestit će nas i o prikupljenoj količini budući da se papir važe.

Tvrtka «Univerzal» darovala nam je i nove kutije za papir koje smo postavili po svim prostorijama škole i koje ćemo prazniti po potrebi, otprilike jedanput mjesečno.

Akciju je pratila predstavnica «Wrigley Company» i bila je jako zadovoljna viđenim.

Akcija  je bila i medijski popraćena od strane lokalne Varaždinske televizije (prilog je prikazan isti dan u vijestima), Hrvatske televizije (prilog je prikazan idući dan u emisiji Hrvatska panorama-županijska), te od lokalnog tjednika «Varaždinske vijesti» koji su također fotografirali te intervjuirali djecu o važnosti odvajanja otpada.

Kako je sve to i izgledalo, možete pogledati na fotografijama.