Dan Konvencije UN-a o pravima djeteta

Autor: Tea Pavičić Zajec, 21. 11. 2012.

Povodom Dana donošenja Konvencije UN-a o pravima djeteta, koji se diljem svijeta obilježava 20. studenog, članovi Dječjeg gradskog vijeća koje djeluje pri društvu „Naša djeca“ sastali su se s varaždinskim gradonačelnikom Goranom Habušem kako bi ga upoznali sa svojim aktivnostima.

Djeca su gradonačelniku iznijela četiri teme koje ih muče i prisutne su u njihovoj svakodnevnici. Pričali su o projektu vršnjačke pomoći, malim lokalnim akcijama te komunalnim problemima, dok su naši učenici Sara Bedeniković i Ivan Avirović govorili o problemu nasilja u našim školama.

Iznimno zadovoljan sastankom, gradonačelnik Habuš, obećao je mladim varaždinskim forumašima da će uzeti u obzir njihove prijedloge i ideje i pokušati poduzeti nešto da se ti problemi riješe.