Međunarodno matematičko natjecanje „Klokan”

Autor: Marina Kopjar, 26. 5. 2024.

Na međunarodnom matematičkom natjecanju „Klokan bez granica”, koje se održava sredinom ožujka, sudjelovalo je 70 učenika naše škole. Stigli su rezultati!

Učenici se na „Klokanu” natječu u rješavanju logičkih i matematičkih zadataka, a samo natjecanje se provodi u školama po cijeloj Hrvatskoj pod koordinacijom Hrvatskog matematičkog društva. Natjecanje je namijenjeno učenicima od drugog do osmog razreda. U svakoj dobnoj kategoriji radi se poredak uspješnosti učenika iz svih škola koje sudjeluju na natjecanju. Najboljih 10% učenika u Hrvatskoj dobiva prigodne nagrade za izvrstan uspjeh u rješavanju zadataka. Naši su učenici postigli velik uspjeh jer ih se skoro četvrtina onih koji su sudjelovali našla među 10% najboljih u Hrvatskoj. Učenici naše škole koji su među 10% najuspješnijih u Hrvatskoj su: Lovro Nestić, Luka Džaja, Kiara Kocijan, Marta Kudumija, Ramona Pečevski, Ana Bubnjarić, Vito Herceg, Krsto Rožmarić, Lea Kanižaj, Roko Džaja, Goran Podbojec, Julian Erik Cupek, Nika Vukalović, Fran Podbojec, Fran Hlapčić.

Natjecanje su s učenicima provele učiteljice matematike Snežana Huđek, Lucija Katalenić te povjerenica natjecanja Marina Kopjar. Čestitke učenicima, ali i njihovim mentoricama: učiteljicama razredne nastave i učiteljicama matematike.