Završen eTwinning projekt „Mindfulness vještinama i igrama do zdravlja”

Autor: Marina Kopjar, 30. 6. 2024.

U ovom eTwinning projektu sudjelovalo je više partnerskih osnovnih škola: 4 iz Turske i 3 iz Hrvatske. Projekt je trajao 16 mjeseci, od ožujka 2023. do lipnja 2024. U njemu su sudjelovali učenici iz grupe darovitih i visokomotiviranih učenika naše škole.

Svrha projekta bila je upotreba mindfulness vježba kao korisnog alata za upravljanje pažnjom, koncentracijom i osjećajima učenika. Pomoću vježba i igara učenici su poboljšali samoizražavanje te kognitivan, emocionalan i socijalan razvoj.

Učenici su tokom projekta provodili mindfulness vježbe i razne igre koje su bile dogovorene s partnerskim školama, ali i osmišljavane od strane svake partnerske škole, a zatim prezentirane svim sudionicima projekta.

Kreirano je nekoliko zajedničkih proizvoda s partnerima: akrostika, kalendar, virtualna zbirka priča. Najvažniji završni zajednički proizvod je izrada priručnika u digitalnom obliku s praktičnim mindfulness vježbama i korisnim savjetima.

Projekt je vodila učiteljica Marina Kopjar.