Županijsko natjecanje – LIK 2013; Izložba likovnih radova učenika osnovnih škola

Autor: Karmen Hans - Jalšovec, 1. 3. 2013.

I. osnovna škola Varaždin 1.03.2013. godine bila je domaćin županijskog natjecanja u području likovne kulture. Sudjelovali su učenici od  5. do  8. razreda osnovnih škola Varaždinske županije. Natjecanju  se odazvala  31  škola, a pristiglo je ukupno  230  radova.

Tema natjecanja i izložbe likovnih radova bila je eko-etno moda u likovnom području prostornog oblikovanja. Zadatak je bio vizualizirati zamišljeni odjevni predmet u kombiniranoj oblikovnoj tehnici (assemblage). Stvarajući ove radove učenici su razvijali svijest o važnosti očuvanja etno baštine, eko sustava i reciklaže.

Povjerenstvo za odabir izdvojilo je 35 radova koji su izloženi na izložbi u prostoru I. osnovne škole Varaždin. Od izloženih radova 15 ih je odabrano za sudjelovanje na državnoj razini, a između njih 3 su rada izdvojena i pohvaljena od strane Županijskog povjerenstva:

1. mjesto: Veronika Levak, 6.b OŠ Šemovec (mentorica: Katarina Juričinec)
  2. mjesto: Monika Vuger, 8.r. OŠ Podrute (mentorica: Gabrijela Vragović)
  3. mjesto: Ana-Marija Varga, 7.b OŠ Tužno (mentorica: Jadranka Kučar)

Autori izloženih radova primili su zaslužene čestitke.