Terenska nastava učenika trećih razreda

Autor: Martina Bedeniković, 6. 5. 2013.

Proteklih deset dana učenici III. a, b i c razreda posjetili su HE Varaždin i Prehrambenu industriju „Vindija“. Tako su ponovili i utvrdili znanja stečena na satovima prirode i društva vezana uz vode i gospodarstvo Varaždinske županije.

U petak, 26. travnja 2013., učenici su sa svojim učiteljicama posjetili HE Varaždin u Svibovcu. Od ljubaznih su domaćina saznali sve o proizvodnji električne energije i iskorištavanju snage vode. Razgledali su vanjski i unutarnji prostor HE, a na svoja su mnogobrojna pitanja dobili vrlo iscrpne odgovore.

U četvrtak, 2. svibnja 2013., slijedio je posjet Prehrambenoj industriji „Vindija“. Razgledali su pogone za proizvodnju sokova i sireva. Učenike se najviše dojmio proces proizvodnje sokova, od nastanka boce preko punjenja do skladištenja gotovih proizvoda. Na kraju posjeta isprobali su gotove mliječne proizvode i voćne sokove Vindije, što je prihvaćeno s velikim oduševljenjem.